Najvýhodnejšia pôžička pomocou online kalkulačky

Palec horeKaždý, kto si potrebuje požičať peniaze ich asi nemá na rozhadzovanie a preto hľadá produkt a poskytovateľa, u ktorého by preplatil čo najmenej. Ak sa rozhodnete hľadať na vlastnú päsť, môže to byť veľmi náročné a vyčerpávajúce. Najvýhodnejšia pôžička však môže byť rýchlo vaša a to vďaka online kalkulačke, ktorá za vás urobí porovnanie ponúk rôznych spoločností. Ušetriť už aj zopár eur môže byť veľké plus. Nehovoriac o tom, že pri vysokých sumách sa dá ušetriť až desaťtisíce eur. Mnoho ľudí si tieto rozdiely neuvedomuje, pretože jediné, na čo sa sústredia je výška úroku. Pritom tá vôbec nerozhoduje o tom, či je pôžička najvýhodnejšia alebo nie. Vysvetlíme si prečo.

Úrok je len jedno percentuálne vyjadrené číslo, ktoré udáva zisk spoločnosti zo sumy, ktorú si požičiate. Zarátaný je v každej splátke. Ale neobsahuje iné poplatky, ktoré sú s týmito finančnými produktmi spojené. Rôzne manipulačné, vstupné či iné. Tie už udáva RPMN alebo ročná percentuálna miera nákladov. Preto, ak hľadáte najvýhodnejšiu pôžičku na trhu, sústreďte sa na toto číslo. Niekedy môže byť aj niekoľkonásobne vyššie ako úrok. Dodávame, že zákon toto číslo limituje na 33%. Pri nižších čiastkach v týchto údajoch veľké rozdiely nebudú, pretože pri nich sa len úrok pohybuje okolo 30%.

Kalkulačka na porovnanie

Nájsť tú najvýhodnejšiu pôžičku pre vás by už nemal byť problém vďaka existencii online kalkulačky, ktorá vám zobrazí porovnanie aktuálnych ponúk. Nielenže funguje bezplatne a nezáväzne, ale výsledky budete mať k dispozícii do pár sekúnd po odoslaní základných údajov. Podľa toho, o akú sumu žiadate, by sme mohli rozlíšiť dve kalkulačky. Jednu na nižšie sumy a druhú na vyššie. Aký je rozdiel?

Kalkulačka prvého typu vám urobí do pár sekúnd porovnanie ponúk bankových a nebankových spoločností, takže ihneď uvidíte, ktoré pôžička je pre vás tá najvýhodnejšia. Aplikuje sa však len na vyššie žiadané sumy, ktoré si mnohokrát vyžadujú ručenie nehnuteľnosťou. Medzi základné údaje na výpočet ponúk teda treba zadať nielen výšku žiadanej sumy, dobu fixácie a dobu splatnosti, ale aj hodnotu založenej nehnuteľnosti. Aj to totiž dokáže ovplyvniť jednotlivé ponuky. Kalkulačka na porovnanie funguje od súm približne 5 000 eur. Ale tým, že je pravidelne aktualizovaná zaručuje, že tá najvýhodnejšia pôžička sa vám zobrazí, čo vám dosvedčí aj tento článok.

Pri nižších sumách fungujú kalkulačky buď len individuálne pri rôznych ponukách alebo potom v rámci multižiadosti. Aby ste nemuseli všetky ponuky zisťovať zvlášť, aj vám takúto multižiadosť ponúka. Napíšete niektoré údaje a jej odoslanie automaticky rozošle žiadosť do všetkých spoločností, ktoré spĺňajú vaše podmienky. Bojíte sa ako prídete na to, že sa vám ponúka tá najvýhodnejšia pôžička? Funguje to tak, že všetky spoločnosti, ktoré sú ochotné vám požičať, sa vám aj ozvú. Na základe týchto ponúk si vyberiete, ktorá sa vám najviac hodí. Takže sa nemusíte báť, že budete musieť zobrať všetky ponuky a splácať ich.

Aké možnosti sú dostupné?

Peniaze (eurá)To, ktorá pôžička je všeobecne najvýhodnejšia, sa nedá povedať. Záleží to jednak od vašich preferencií a nárokov a jednak od toho, o aký konkrétny produkt požiadate. Vo všeobecnosti sú 3 hlavné, pričom rozhodujúcim nie je to, aká spoločnosť ich ponúka.

Pôžička ihneď je najrýchlejšia na trhu, pretože získať ju možno do maximálne 24 hodina jej najvýhodnejšia ponuka zahŕňa nulový úrok. Ide o čisto nebankový produkt, ktorý vám vie sprostredkovať takto rýchlo do 500 eur, pričom doba splatnosti nepresahuje 30 dní. Nulový úrok ponúkajú len niektoré spoločnosti a je určený špeciálne tým, ktorí si u nich požičiavajú prvýkrát. Táto pôžička bude určite najlepšia a najvýhodnejšia aj pre tých, ktoré potrebujú peniaze bez registra, bez dokladovania príjmu či účelu. Rovnako ju niektorí poskytujú aj pre nezamestnaných dôchodcov, ženy na materskej alebo študentov.

Rýchla pôžička je produktom už aj v bankových spoločnostiach, no najvýhodnejšia bude v nebankových. Ani nie tak kvôli úrokom, ktoré sú veľmi podobné, ale kvôli podmienkam. Zatiaľ čo banky na každého žiadateľa nazerajú prísne, z nebankových spoločností by ste určite našli nejakú liberálnejšiu. Doba splatnosti súm do 5 000 eur, býva aj niekoľko rokov, pričom vybavenie tohto produktu trvá do 7 dní.

Klasická pôžička je pre náročnejších žiadateľov, ktorí potrebujú vyššie sumy a to, ako získať čo najvýhodnejšiu ponuku, sme si už uviedli vyššie. Pomocou bezplatnej a nezáväznej kalkulačky na porovnanie ponúk bankových a nebankových spoločností. Zopakujeme aj to, že podstatným pri vyberaní výhodných produktov s vysokými sumami nie je úrok, ale hlavne RPMN.

Online žiadosť sa vyplatí

Najvýhodnejšia pôžička môže byť aj vaša, ak na to využijete online žiadosť. Osobné žiadosti a zisťovania sú zdĺhavé a únavné. Namiesto hodín času obetujte len zopár minút hocikedy počas dňa alebo aj noci. Žiadosti cez internet nie sú obmedzené ani dňom ani hodinou. Ďalšími metódami, ktoré by ste mohli využiť sú sms žiadosť alebo telefonická žiadosť. To si však vyžaduje rečnícku stránku. Sms žiadosti neodporúčame, lebo spomedzi zmienených spôsobov sú pomalé a pôžička cez sms nie je určite najvýhodnejšia. Zahŕňa mnoho poplatkov, kvôli ktorým požičanú sumu preplatíte aj niekoľkonásobne.

V článku sme sa vám snažili pomôcť v tom, ako nájsť najvýhodnejšiu pôžičku na trhu. Najlepším pomocníkom je ale online kalkulačku na výpočet porovnania viacerých ponúk, ktorú nájdete aj na internete. Zadarmo a nezáväzne môžete vaše ponuky pozorovať už do pár minút.

Comments are closed.